Jakie meble do sypialni – jasne czy ciemne?

  • Post author:
  • Post category:Blog

Jakie meble do sypialni – jasne czy ciemnePlanowanie oraz urządzanie sypialni, to nie lada wyzwanie. Zastanawiamy się więc czy wybrać kolorystykę jasną, kojarzącą się z czystością, przestrzenią, spokojem i przytulnością, czy lepiej zdecydować się na ciemniejsze, bardziej eleganckie wnętrze. Wybór kolorystyki jest kwestią bardzo indywidualną i składa się z wielu czynników. Warto pamiętać, że przy meblach na zamówienie możemy dostosować projekt pod swoje preferencje.

Czy jasne meble w sypialni, to dobry wybór?

Jasne meble do sypialni z pewnością optycznie powiększą naszą przestrzeń. Wykorzystując dodatki, tekstylia oraz ciekawy zagłówek w łóżku możemy sprawić, że pomieszczenie stanie się bardzo przytulne i lekkie w odbiorze. Warto zastanowić się czego oczekujemy oraz czy nasza przestrzeń jest odpowiednia pod daną kolorystykę. Posiadając małą sypialnię skorzystanie z jasnych mebli może być lepszym wyborem. Jeśli jednak nie zależy nam na optycznym zwiększeniu przestrzeni, możemy zastanowić się nad ciemniejszymi meblami.

Jasną kolorystykę najczęściej stosujemy w nowoczesnych wnętrzach, dlatego warto przeglądać realizacje wnętrz oraz sprawdzać wskazówki dekoratorów. Miłośnikom skandynawskich wnętrz z pewnością do gustu przypadną jasne wykonania mebli na zamówienie, które przepełnione są pozytywną energią.

Czy lepiej wybrać ciemne meble do sypialni?

Ciemne meble do sypialni to rozwiązanie dla osób ceniących sobie atmosferę prywatności oraz elegancji. Ciemne barwy w sypialni powodują uczucie spokoju i pozwalają na wyjątkowy odpoczynek dla naszego umysłu. Takie rozwiązania dają poczucie większej masy, co dla niektórych może sprawić odczucie komfortu i solidności wykonania.

Ciemną barwę mebli najczęściej stosujemy w minimalistycznych przestrzeniach na lata. W towarzystwie ciemnych mebli w sypialni możemy z łatwością zmienić dodatki, które momentalnie mogą zmienić charakter pomieszczenia.
Zdecydowanym plusem jest łatwość w utrzymaniu czystości, gdyż nie wymagają one wielkiego czyszczenia, by wyglądały na posprzątane. Takie meble sprawdzą się w mieszkaniach, w których towarzyszy nam czworonożny przyjaciel.

Dodatki oraz kolor ścian mogą zmienić charakter ciemnych i jasnych mebli w sypialni.

Pamiętajmy, że niezależnie od wyboru jasnych, bądź ciemnych mebli w sypialni możemy dostosować przestrzeń pod siebie. Przy wyborze jasnych mebli w sypialni możemy zdecydować się na nieco ciemniejszy, stonowany kolor ścian, który pomoże nam w zwiększeniu poczucia komfortu oraz prywatności, a decydując się na ciemne meble możemy poszaleć z jaśniejszymi kolorami ścian, dając element przytulności w pomieszczeniu.

Zwróćmy uwagę również na nasze oczekiwania i styl życia. Jeśli nie mamy czasu na codzienne sprzątanie, a zależy nam na eleganckim miejscu odpoczynku, to idealnym rozwiązaniem będą ciemne meble do sypialni. Jednak, jeśli nie straszne nam są częste porządki oraz cenimy sobie przestrzeń, przytulność, to sprawdzą nam się jasne meble w sypialni. Oferujemy projektowanie mebli na wymiar.

Sprawdź nasze meble do sypialni na wymiar.